ITT Cannon, LLC CIR020R-20-27P-P80-T29
CIR020R-20-27P-P80-T29 picture photo
Mfg. Part Number
CIR020R-20-27P-P80-T29
Brief Description
CIR 14C 14#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
CIR020R-20-27P-P80-T29.pdf
Availability of CIR020R-20-27P-P80-T29
QUANTITY
CIR020R-20-27P-P80-T29 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR020R-20-27P-P80-T29
Internal Part NumberEIS-CIR020R-20-27P-P80-T29
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR020R-20-27P-P80-T29
Related LinksCIR020R-20-, CIR020R-20-27P-P80-T29 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR020R-20-27P-P80-T29 Details Description
Related parts for CIR020R-20-27P-P80-T29
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 6K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 211A DIRECTFET datasheet.pdf