ITT Cannon, LLC CIR030-36-11P-F80-T12
CIR030-36-11P-F80-T12 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030-36-11P-F80-T12
Brief Description
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
CIR030-36-11P-F80-T12.pdf
Availability of CIR030-36-11P-F80-T12
QUANTITY
CIR030-36-11P-F80-T12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030-36-11P-F80-T12
Internal Part NumberEIS-CIR030-36-11P-F80-T12
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions48
Shell Size - Insert36-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030-36-11P-F80-T12
Related LinksCIR030-36-, CIR030-36-11P-F80-T12 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030-36-11P-F80-T12 Details Description
Related parts for CIR030-36-11P-F80-T12
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 681K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 15MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf