ITT Cannon, LLC CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO picture photo
Mfg. Part Number
CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CIR 60C 60#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO.pdf
Availability of CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
QUANTITY
CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
Internal Part NumberEIS-CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
Related LinksCIR030F-40A-6, CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO Details Description
Related parts for CIR030F-40A-60PX-F80-T89-VO
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 4.1A 29 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
LED 5MM RED/GREEN TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 630A 690V DIN 3 GR datasheet.pdf