ITT Cannon, LLC CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
CIR030FP-32-22S-F80-T12-20 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
Brief Description
CONN RCPT 54POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
CIR030FP-32-22S-F80-T12-20.pdf
Availability of CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
QUANTITY
CIR030FP-32-22S-F80-T12-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
Internal Part NumberEIS-CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
Related LinksCIR030FP-32-2, CIR030FP-32-22S-F80-T12-20 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030FP-32-22S-F80-T12-20 Details Description
Related parts for CIR030FP-32-22S-F80-T12-20
TERMINAL INSERT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RESONATOR CER 16.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1.2A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf