ITT Cannon, LLC CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
Brief Description
CONN RCPT 25POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20.pdf
Availability of CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
QUANTITY
CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
Internal Part NumberEIS-CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Shell Size - Insert32-A25
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
Related LinksCIR030FP-32A-, CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20 Details Description
Related parts for CIR030FP-32A-25S-F80-T12-20
CAP CER 9PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 661MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf