ITT Cannon, LLC CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
Brief Description
CONN PLUG 25POS STRGHT PIN
Datasheet Download
CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20.pdf
Availability of CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
QUANTITY
CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
Internal Part NumberEIS-CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Shell Size - Insert32-A25
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
Related LinksCIR06AF-32A-2, CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20 Details Description
Related parts for CIR06AF-32A-25P-F80-T12-20
CABLE CLAMP CLEAR 5/8" DIA datasheet.pdf
CONN HEADR PH SIDE 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A 1.25MM T/H datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PTX TBIT .15"HT datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 2.5A TYPE S datasheet.pdf
400V F7Z INVERTER 1.5KW datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 17 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf