Connor-Winfield OH300-50503CV-010.0M
OH300-50503CV-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH300-50503CV-010.0M
Brief Description
OSC VCOCXO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
OH300-50503CV-010.0M.pdf
Availability of OH300-50503CV-010.0M
QUANTITY
OH300-50503CV-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH300-50503CV-010.0M
Internal Part NumberEIS-OH300-50503CV-010.0M
Standard Package1
SeriesOH300
PackagingCut Tape (CT)
TypeVCOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH300-50503CV-010.0M
Related LinksOH300-5050, OH300-50503CV-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH300-50503CV-010.0M Details Description
Related parts for OH300-50503CV-010.0M
IC OFFLINE SWIT SMPS CM 7DIP datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/16/180F 3.2 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS WALL MNT PIN datasheet.pdf