ITT Cannon, LLC CIR06LCF-32A-25P-F80
CIR06LCF-32A-25P-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06LCF-32A-25P-F80
Brief Description
CONN PLUG 25POS STRGHT PIN
Datasheet Download
CIR06LCF-32A-25P-F80.pdf
Availability of CIR06LCF-32A-25P-F80
QUANTITY
CIR06LCF-32A-25P-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06LCF-32A-25P-F80
Internal Part NumberEIS-CIR06LCF-32A-25P-F80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Shell Size - Insert32-A25
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06LCF-32A-25P-F80
Related LinksCIR06LCF-3, CIR06LCF-32A-25P-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06LCF-32A-25P-F80 Details Description
Related parts for CIR06LCF-32A-25P-F80
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 790 MOHM datasheet.pdf