ITT Cannon, LLC CIR06LCFZ-18-10S-F80
CIR06LCFZ-18-10S-F80 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06LCFZ-18-10S-F80
Brief Description
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKTS
Datasheet Download
CIR06LCFZ-18-10S-F80.pdf
Availability of CIR06LCFZ-18-10S-F80
QUANTITY
CIR06LCFZ-18-10S-F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06LCFZ-18-10S-F80
Internal Part NumberEIS-CIR06LCFZ-18-10S-F80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert18-10
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06LCFZ-18-10S-F80
Related LinksCIR06LCFZ-, CIR06LCFZ-18-10S-F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06LCFZ-18-10S-F80 Details Description
Related parts for CIR06LCFZ-18-10S-F80
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 24V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 600VAC 400VDC datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/BLU 1000' datasheet.pdf
LP2N 5.00/32 BK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
MCU 32BIT 64KB M3 PRO2 64QFN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 10A 350VAC 72VDC datasheet.pdf