KEMET CK05BX471K
CK05BX471K picture photo
Mfg. Part Number
CK05BX471K
Brief Description
CAP CER 470PF 200V 10% RADIAL
Datasheet Download
CK05BX471K.pdf
Availability of CK05BX471K
QUANTITY
CK05BX471K Order Process
Ship out your order
Specifications of CK05BX471K
Internal Part NumberEIS-CK05BX471K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK05BX471K
Related LinksCK05B, CK05BX471K Datasheet, KEMET Distributor
CK05BX471K Details Description
Related parts for CK05BX471K
CONN HEADER VERT 2POS .100 TIN datasheet.pdf
IC TXRX BIDIRECT HI SPEED 8SOIC datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRV SGL 6A HS 8-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC USB 8 BIT SPI/FT1248 20SSOP datasheet.pdf
UMY10-4236 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO204AL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2UH SMD datasheet.pdf
POT 100 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf