TDK Corporation CK45-B3AD103KYNN
CK45-B3AD103KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3AD103KYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3AD103KYNN.pdf
Availability of CK45-B3AD103KYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3AD103KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3AD103KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3AD103KYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3AD103KYNN
Related LinksCK45-B3A, CK45-B3AD103KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3AD103KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3AD103KYNN
LAMP INCANDESCENT 3MM YELLOW SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4A 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 6.3V 20% 5829 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS 7MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRGHT SKT datasheet.pdf