TDK Corporation CK45-B3AD121KYNN
CK45-B3AD121KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3AD121KYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3AD121KYNN.pdf
Availability of CK45-B3AD121KYNN
QUANTITY
CK45-B3AD121KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3AD121KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3AD121KYNN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3AD121KYNN
Related LinksCK45-B3A, CK45-B3AD121KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3AD121KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3AD121KYNN
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
CONN DB37 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .35W MONO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 4SIP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf