TDK Corporation CK45-B3DD122KYNR
CK45-B3DD122KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD122KYNR
Brief Description
CAP CER 1200PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD122KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD122KYNR
QUANTITY
CK45-B3DD122KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD122KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD122KYNR
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD122KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD122KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD122KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD122KYNR
MOSFET RF N-CHAN 28V 18W NI-780 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
MOD PWR INLET IEC FILTER 6A datasheet.pdf
IC AMP VIDEO CFA 100MHZ 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN SEALING PLUG NGC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 610MA 1.078 OHM datasheet.pdf