TDK Corporation CK45-B3DD152KYNN
CK45-B3DD152KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD152KYNN
Brief Description
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD152KYNN.pdf
Availability of CK45-B3DD152KYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3DD152KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD152KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD152KYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD152KYNN
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD152KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD152KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3DD152KYNN
IC 8BIT SRL SHFT REGISTER 16SOIC datasheet.pdf
FUSE 13A 240V FST BRITISH BS IEC datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMCJ datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.0X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf