Panasonic Electronic Components EXB-V8V623JV
EXB-V8V623JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V623JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V623JV.pdf
Availability of EXB-V8V623JV
QUANTITY
EXB-V8V623JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V623JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V623JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V623JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V623JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V623JV Details Description
Related parts for EXB-V8V623JV
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SOT89-3 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED datasheet.pdf
INTEGRATED LED CANOPY MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
BLADE SLUG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf