Vishay/Vitramon VJ1206A300KBRAT4X
VJ1206A300KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A300KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 30PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A300KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206A300KBRAT4X
QUANTITY
VJ1206A300KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A300KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A300KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A300KBRAT4X
Related LinksVJ1206A3, VJ1206A300KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A300KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A300KBRAT4X
CONN RECEPT 4POS D-4000 KEY-X datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS STR .100 TIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
SPLICE TRAY ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP CER 820PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf