TDK Corporation CK45-B3DD152KYNN
CK45-B3DD152KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD152KYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD152KYNN.pdf
Availability of CK45-B3DD152KYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3DD152KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD152KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD152KYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD152KYNN
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD152KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD152KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3DD152KYNN
CONN HEADER 30POS .100 15GOLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 21POS SMD R/A datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 9POS C/W 4-40 datasheet.pdf