TDK Corporation CK45-B3DD222KYNR
CK45-B3DD222KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD222KYNR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD222KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD222KYNR
QUANTITY
CK45-B3DD222KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD222KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD222KYNR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD222KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD222KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD222KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD222KYNR
CONN HEADER .050 4POS VERT T/H datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 166MHZ 50TSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS PWR 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf