TDK Corporation CK45-B3FD152KYNR
CK45-B3FD152KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD152KYNR
Brief Description
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD152KYNR.pdf
Availability of CK45-B3FD152KYNR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3FD152KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD152KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD152KYNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD152KYNR
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD152KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD152KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3FD152KYNR
IC ENCORE MCU FLASH 48K 40DIP datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 28-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
3 dB HYBRID COUPLER 880MHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 25POS datasheet.pdf
FUSE STRIP HSB 110A 100 PC datasheet.pdf