TDK Corporation CK45-B3FD152KYNRA
CK45-B3FD152KYNRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD152KYNRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD152KYNRA.pdf
Availability of CK45-B3FD152KYNRA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3FD152KYNRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD152KYNRA
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD152KYNRA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.410" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD152KYNRA
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD152KYNRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD152KYNRA Details Description
Related parts for CK45-B3FD152KYNRA
TERM BLOCK PCB 5.08MM 22POS BK datasheet.pdf
CAP ALUM 64UF 125V QC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 10KV RED 500' datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.5% 0.3W 2010 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf