TDK Corporation CK45-B3FD182KYNN
CK45-B3FD182KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD182KYNN
Brief Description
CAP CER 1800PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD182KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD182KYNN
QUANTITY
CK45-B3FD182KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD182KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD182KYNN
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD182KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD182KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD182KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD182KYNN
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6WSON datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
WR-MPC3 3,00 MM PRE-CRIMPED CONT datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf