TDK Corporation CK45-B3FD221KYNN
CK45-B3FD221KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD221KYNN
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD221KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD221KYNN
QUANTITY
CK45-B3FD221KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD221KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD221KYNN
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD221KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD221KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD221KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD221KYNN
PLUG W/SOCKET INSERT (10 CON) datasheet.pdf
MULTIPLEXER QUAD 2IN 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.60mm pitch datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf