TDK Corporation CK45-B3FD471KYNN
CK45-B3FD471KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD471KYNN
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD471KYNN.pdf
Availability of CK45-B3FD471KYNN
QUANTITY
CK45-B3FD471KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD471KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD471KYNN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD471KYNN
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD471KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD471KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3FD471KYNN
IC 16BIT TRANSP D-LATCH 54-BGA datasheet.pdf
IC CURR-FDBK AMP VIDEO LP 8-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 1.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SMD HDR W/S PEG TIN 6POS datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf