TDK Corporation CK45-E3AD222ZYNN
CK45-E3AD222ZYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-E3AD222ZYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-E3AD222ZYNN.pdf
Availability of CK45-E3AD222ZYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-E3AD222ZYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-E3AD222ZYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-E3AD222ZYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-E3AD222ZYNN
Related LinksCK45-E3A, CK45-E3AD222ZYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-E3AD222ZYNN Details Description
Related parts for CK45-E3AD222ZYNN
IC ADC 10BIT MPU COMPAT 20-CDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf