TDK Corporation CK45-R3AD151KANRA
CK45-R3AD151KANRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3AD151KANRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3AD151KANRA.pdf
Availability of CK45-R3AD151KANRA
QUANTITY
CK45-R3AD151KANRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3AD151KANRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3AD151KANRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45-RR
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3AD151KANRA
Related LinksCK45-R3A, CK45-R3AD151KANRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3AD151KANRA Details Description
Related parts for CK45-R3AD151KANRA
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 60MSPS 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.5A 77.5 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 6V 8A datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf