TDK Corporation CK45-R3DD101K-NR
CK45-R3DD101K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD101K-NR
Brief Description
CAP CER 100PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD101K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD101K-NR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD101K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD101K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD101K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD101K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD101K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD101K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD101K-NR
BOOK LINEAR TECH APPS 1993 VOL 2 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 72V datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE SMA datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 1/8" datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247AD datasheet.pdf
VARISTOR 354V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf