TDK Corporation CK45-R3DD151K-NRA
CK45-R3DD151K-NRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD151K-NRA
Brief Description
CAP CER 150PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD151K-NRA.pdf
Availability of CK45-R3DD151K-NRA
QUANTITY
CK45-R3DD151K-NRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD151K-NRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD151K-NRA
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD151K-NRA
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD151K-NRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD151K-NRA Details Description
Related parts for CK45-R3DD151K-NRA
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf