Vishay/Dale RN55E3321BBSL
RN55E3321BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3321BBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3321BBSL.pdf
Availability of RN55E3321BBSL
QUANTITY
RN55E3321BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3321BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3321BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3321BBSL
Related LinksRN55E3, RN55E3321BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3321BBSL Details Description
Related parts for RN55E3321BBSL
DIODE ARRAY GP 200V 15A 3TOPI datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
NON INSULATED BRAZED SEAM FORKS datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 6GBIT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 10' BL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf