TDK Corporation CK45-R3DD181K-NR
CK45-R3DD181K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD181K-NR
Brief Description
CAP CER 180PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD181K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD181K-NR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD181K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD181K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD181K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD181K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD181K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD181K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD181K-NR
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-15.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 7 FOOT YL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf