TDK Corporation CK45-R3DD391K-NR
CK45-R3DD391K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD391K-NR
Brief Description
CAP CER 390PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD391K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD391K-NR
QUANTITY
CK45-R3DD391K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD391K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD391K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD391K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD391K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD391K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD391K-NR
TRANS PREBIAS NPN 260MW SOT723 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
PIN datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf