TDK Corporation CK45-R3FD151K-NRA
CK45-R3FD151K-NRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3FD151K-NRA
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3FD151K-NRA.pdf
Availability of CK45-R3FD151K-NRA
QUANTITY
CK45-R3FD151K-NRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3FD151K-NRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3FD151K-NRA
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3FD151K-NRA
Related LinksCK45-R3F, CK45-R3FD151K-NRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3FD151K-NRA Details Description
Related parts for CK45-R3FD151K-NRA
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY FUSE HLDR 6A PNL datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 Y/G BK datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HDR TOP 38 POS W/BOSS 2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMA datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf