TDK Corporation CK45-R3FD222K-NR
CK45-R3FD222K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3FD222K-NR
Brief Description
CAP CER 2200PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3FD222K-NR.pdf
Availability of CK45-R3FD222K-NR
QUANTITY
CK45-R3FD222K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3FD222K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3FD222K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.650" Dia (16.50mm)
Height - Seated (Max)0.807" (20.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3FD222K-NR
Related LinksCK45-R3F, CK45-R3FD222K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3FD222K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3FD222K-NR
SWITCH ROTARY 6P-3POS OPEN FRAME datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SMD 8POS ZE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf