TDK Corporation CK45-R3FD471K-GRA
CK45-R3FD471K-GRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3FD471K-GRA
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3FD471K-GRA.pdf
Availability of CK45-R3FD471K-GRA
QUANTITY
CK45-R3FD471K-GRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3FD471K-GRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3FD471K-GRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3FD471K-GRA
Related LinksCK45-R3F, CK45-R3FD471K-GRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3FD471K-GRA Details Description
Related parts for CK45-R3FD471K-GRA
CONN RECEPT METRIC 2MM 110PIN datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 5MIN 28-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC P600 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf