TDK Corporation CKCA43JB1H222M100AA
CKCA43JB1H222M100AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCA43JB1H222M100AA
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 50V JB 1206
Datasheet Download
CKCA43JB1H222M100AA.pdf
Availability of CKCA43JB1H222M100AA
QUANTITY
CKCA43JB1H222M100AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCA43JB1H222M100AA
Internal Part NumberEIS-CKCA43JB1H222M100AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKC Series Array Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.045" (1.15mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCA43JB1H222M100AA
Related LinksCKCA43JB1, CKCA43JB1H222M100AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCA43JB1H222M100AA Details Description
Related parts for CKCA43JB1H222M100AA
LIGHT PIPE .2" VERTICAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 210KHZ W/SD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M20 5V 36" datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 6A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 10KHZ datasheet.pdf