TDK Corporation CKCA43X5R1H472M100AA
CKCA43X5R1H472M100AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCA43X5R1H472M100AA
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X5R 1206
Datasheet Download
CKCA43X5R1H472M100AA.pdf
Availability of CKCA43X5R1H472M100AA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKCA43X5R1H472M100AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCA43X5R1H472M100AA
Internal Part NumberEIS-CKCA43X5R1H472M100AA
Standard Package1
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCA43X5R1H472M100AA
Related LinksCKCA43X5R1, CKCA43X5R1H472M100AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCA43X5R1H472M100AA Details Description
Related parts for CKCA43X5R1H472M100AA
FIXED IND 15UH 2.11A 63.7 MOHM datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 25A 380VAC datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HDR SPRING DL 6POS SLD CUP datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.5A TO220CP-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SCHOTTKY - D2PAK-E3 datasheet.pdf
10UF 250V 9.525X31.75 85C AXI datasheet.pdf