TDK Corporation CKCL22C0G1H151K085AA
CKCL22C0G1H151K085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22C0G1H151K085AA
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 150PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CKCL22C0G1H151K085AA.pdf
Availability of CKCL22C0G1H151K085AA
QUANTITY
CKCL22C0G1H151K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22C0G1H151K085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL22C0G1H151K085AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKC Series Array Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22C0G1H151K085AA
Related LinksCKCL22C0G1, CKCL22C0G1H151K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22C0G1H151K085AA Details Description
Related parts for CKCL22C0G1H151K085AA
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS STR BLACK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS STR datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SEATING TL ASSY, POW/SIG/POW datasheet.pdf
HDM 5SMPO110F145O T datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25 datasheet.pdf