TDK Corporation CKCL22X7R1A224M085AA
CKCL22X7R1A224M085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22X7R1A224M085AA
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.22UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
CKCL22X7R1A224M085AA.pdf
Availability of CKCL22X7R1A224M085AA
QUANTITY
CKCL22X7R1A224M085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22X7R1A224M085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL22X7R1A224M085AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKC Series Array Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCKC Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22X7R1A224M085AA
Related LinksCKCL22X7R1, CKCL22X7R1A224M085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22X7R1A224M085AA Details Description
Related parts for CKCL22X7R1A224M085AA
DIODE SCHOTTKY 30V 220MA SOT-23 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.7A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf