TDK Corporation CKCM25X5R1C223M060AA
CKCM25X5R1C223M060AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25X5R1C223M060AA
Brief Description
CAP ARRAY 0.022UF 16V X5R 0504
Datasheet Download
CKCM25X5R1C223M060AA.pdf
Availability of CKCM25X5R1C223M060AA
QUANTITY
CKCM25X5R1C223M060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25X5R1C223M060AA
Internal Part NumberEIS-CKCM25X5R1C223M060AA
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25X5R1C223M060AA
Related LinksCKCM25X5R1, CKCM25X5R1C223M060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25X5R1C223M060AA Details Description
Related parts for CKCM25X5R1C223M060AA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 26POS .100 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 16HTSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BQ500215 datasheet.pdf
CAP .22F 5.5V T/H datasheet.pdf
3 POLE COMP CKT PROTECTOR 600VDC datasheet.pdf