TDK Corporation CKCM25X5R1H472M060AA
CKCM25X5R1H472M060AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25X5R1H472M060AA
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X5R 0504
Datasheet Download
CKCM25X5R1H472M060AA.pdf
Availability of CKCM25X5R1H472M060AA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKCM25X5R1H472M060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25X5R1H472M060AA
Internal Part NumberEIS-CKCM25X5R1H472M060AA
Standard Package1
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25X5R1H472M060AA
Related LinksCKCM25X5R1, CKCM25X5R1H472M060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25X5R1H472M060AA Details Description
Related parts for CKCM25X5R1H472M060AA
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
MULTIGIG RT T2 .8" BP FULL CNTR datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 9POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
IC PCIE CLOCK GEN 100MHZ 14QFN datasheet.pdf
ZUGENTLAPCUNG datasheet.pdf
FILT LOW PASS WDE BAND 1.2GHZ datasheet.pdf