TDK Corporation CKCM25X8R1H152M060AK
CKCM25X8R1H152M060AK picture photo
Mfg. Part Number
CKCM25X8R1H152M060AK
Brief Description
CAP ARRAY 1500PF 50V X8R 0504
Datasheet Download
CKCM25X8R1H152M060AK.pdf
Availability of CKCM25X8R1H152M060AK
QUANTITY
CKCM25X8R1H152M060AK Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCM25X8R1H152M060AK
Internal Part NumberEIS-CKCM25X8R1H152M060AK
C Series High Temp Capacitor Family
Standard Package1
SeriesCKC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCM25X8R1H152M060AK
Related LinksCKCM25X8R1, CKCM25X8R1H152M060AK Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCM25X8R1H152M060AK Details Description
Related parts for CKCM25X8R1H152M060AK
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS 32AWG 30IN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 10KV Y5U DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
TXRX CWDM 1511NM BLUE SFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf