Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-26M16-12SA
2M801-007-26M16-12SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-26M16-12SA
Brief Description
M801 12C 12#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-26M16-12SA.pdf
Availability of 2M801-007-26M16-12SA
QUANTITY
2M801-007-26M16-12SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-26M16-12SA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-26M16-12SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-26M16-12SA
Related Links2M801-007-, 2M801-007-26M16-12SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-26M16-12SA Details Description
Related parts for 2M801-007-26M16-12SA
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 91 OHM 1506 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 L.585 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf