TDK Corporation CKG32KX7S2A335M335AH
CKG32KX7S2A335M335AH picture photo
Mfg. Part Number
CKG32KX7S2A335M335AH
Brief Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S SMD
Datasheet Download
CKG32KX7S2A335M335AH.pdf
Availability of CKG32KX7S2A335M335AH
QUANTITY
CKG32KX7S2A335M335AH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG32KX7S2A335M335AH
Internal Part NumberEIS-CKG32KX7S2A335M335AH
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.136" (3.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG32KX7S2A335M335AH
Related LinksCKG32KX7S2, CKG32KX7S2A335M335AH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG32KX7S2A335M335AH Details Description
Related parts for CKG32KX7S2A335M335AH
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf