TDK Corporation CKG45NX7S1H106M500JH
CKG45NX7S1H106M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG45NX7S1H106M500JH
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X7S SMD
Datasheet Download
CKG45NX7S1H106M500JH.pdf
Availability of CKG45NX7S1H106M500JH
QUANTITY
CKG45NX7S1H106M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45NX7S1H106M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG45NX7S1H106M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1,000
SeriesCKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45NX7S1H106M500JH
Related LinksCKG45NX7S1, CKG45NX7S1H106M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45NX7S1H106M500JH Details Description
Related parts for CKG45NX7S1H106M500JH
FERRULE WIRE UNINS 4AWG 100PC datasheet.pdf
CONN PWR JACK 0.65X2.75MM W/SHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS datasheet.pdf