TDK Corporation CKG57KX7R1E106K335JJ
CKG57KX7R1E106K335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7R1E106K335JJ
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Datasheet Download
CKG57KX7R1E106K335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7R1E106K335JJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKG57KX7R1E106K335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7R1E106K335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7R1E106K335JJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7R1E106K335JJ
Related LinksCKG57KX7R1, CKG57KX7R1E106K335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7R1E106K335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7R1E106K335JJ
CONN RECEPT 3POS MINI PUSH-ON datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 5.5V 8MA SOT-143 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X7S 0204 datasheet.pdf
GRIP - GREEN datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 1POS TH datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
SAVVI IMD BLUETOOTH ANT 2.4GHZ datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf