TDK Corporation CKG57KX7R1E106M335JJ
CKG57KX7R1E106M335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7R1E106M335JJ
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Datasheet Download
CKG57KX7R1E106M335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7R1E106M335JJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CKG57KX7R1E106M335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7R1E106M335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7R1E106M335JJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1
SeriesCKG
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7R1E106M335JJ
Related LinksCKG57KX7R1, CKG57KX7R1E106M335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7R1E106M335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7R1E106M335JJ
INSERT MALE 24POS SCREW datasheet.pdf
CONN RECEPT RT ANG 68POS SCSI datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf