TDK Corporation CKG57NX7R1C336M500JJ
CKG57NX7R1C336M500JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57NX7R1C336M500JJ
Brief Description
CAP CER 33UF 16V X7R SMD
Datasheet Download
CKG57NX7R1C336M500JJ.pdf
Availability of CKG57NX7R1C336M500JJ
QUANTITY
CKG57NX7R1C336M500JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57NX7R1C336M500JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57NX7R1C336M500JJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Stacked)
Lead StyleJ-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57NX7R1C336M500JJ
Related LinksCKG57NX7R1, CKG57NX7R1C336M500JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57NX7R1C336M500JJ Details Description
Related parts for CKG57NX7R1C336M500JJ
RES 400 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR 6A STD FILTER 2PL QC PNL datasheet.pdf
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf