TDK Corporation CKG57NX7T2J105M500JH
CKG57NX7T2J105M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG57NX7T2J105M500JH
Brief Description
CAP CER 1UF 630V X7T SMD
Datasheet Download
CKG57NX7T2J105M500JH.pdf
Availability of CKG57NX7T2J105M500JH
QUANTITY
CKG57NX7T2J105M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57NX7T2J105M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG57NX7T2J105M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57NX7T2J105M500JH
Related LinksCKG57NX7T2, CKG57NX7T2J105M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57NX7T2J105M500JH Details Description
Related parts for CKG57NX7T2J105M500JH
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8WQFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 13.8VOUT 100W datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 5A TO-220F datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf