NKK Switches CKL12BTW01-009
CKL12BTW01-009 picture photo
Mfg. Part Number
CKL12BTW01-009
Brief Description
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 009
Datasheet Download
CKL12BTW01-009.pdf
Availability of CKL12BTW01-009
QUANTITY
CKL12BTW01-009 Order Process
Ship out your order
Specifications of CKL12BTW01-009
Internal Part NumberEIS-CKL12BTW01-009
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating3A (AC)
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout DimensionsCircular - 19.00mm Dia
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Depth Behind Flange34.60mm
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKL12BTW01-009
Related LinksCKL12BT, CKL12BTW01-009 Datasheet, NKK Switches Distributor
CKL12BTW01-009 Details Description
Related parts for CKL12BTW01-009
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 2LVL .600 24POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
LED T1-3/4 AMBER QUAD RA PCB datasheet.pdf
GDT 90V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/- 15V 1W datasheet.pdf
HDM W/FA EMPO100F150OVL K datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A 8WSON datasheet.pdf