Cicoil CL-1000-M-CA-012
CL-1000-M-CA-012 picture photo
Mfg. Part Number
CL-1000-M-CA-012
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
CAMERA LINK ASSY 28 AWG 12'
Datasheet Download
CL-1000-M-CA-012.pdf
Availability of CL-1000-M-CA-012
QUANTITY
CL-1000-M-CA-012 Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-1000-M-CA-012
Internal Part NumberEIS-CL-1000-M-CA-012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series-
Connector TypeCentronics, Center Strip Contacts
Number of Positions22
Number of Rows2
Pitch - Connector-
Pitch - Cable-
Length12.0' (3.66m)
Features-
ColorClear
ShieldingShielded
Usage-
Cable Termination-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-1000-M-CA-012
Related LinksCL-1000-, CL-1000-M-CA-012 Datasheet, Cicoil Distributor
CL-1000-M-CA-012 Details Description
Related parts for CL-1000-M-CA-012
IC DEL LN 256TAP 137.5NS 16SOIC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC SO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
TIP XNT GW GULL WING 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 660MA 230 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM R6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 350MA TO92-3 datasheet.pdf