Intematix Corporation CL-750-S95-XT
CL-750-S95-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-750-S95-XT
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT LT SOURCE SQUARE
Datasheet Download
CL-750-S95-XT.pdf
Availability of CL-750-S95-XT
QUANTITY
CL-750-S95-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-750-S95-XT
Internal Part NumberEIS-CL-750-S95-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductChromaLit™ XT
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 95mm
CRI (Color Rendering Index)70
CCT (K)5000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)232
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-750-S95-XT
Related LinksCL-750, CL-750-S95-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-750-S95-XT Details Description
Related parts for CL-750-S95-XT
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 2012 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 20QSOP datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTM 1.19W D 25USMD datasheet.pdf
TOOL HAND AMPLIVERSAL CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf